Egri győzelem az utolsó percben

2015. augusztus. 24., 10:08   |

Újabb 3-2-es győzelmet ért el a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban az Egri Sportcentrum SE. A maklári diadalt követően a hazai debütálás is sikerrel zárult, ám a három pontért alaposan megszenvedett Illyés Dániel együttese. Tari Szabolcs duplájával a Heréd 2-0-ra vezetett a 37. percben. A félidő előtt nem sokkal Montvai 11-esből volt eredményes, így minimális vendég előnynél fordultak a csapatok. A mezőnyfölényben játszó egrieknek Halász Márió találatával a 68. perc hozta meg az egyenlítést. Szinte már mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást, jött azonban az utolsó minutum, amikor is Montvai Tibor megszerezte a győzelmet jelentő gólt. A látottak alapján megérdemelten nyert a házigazda. Sikeres játéknapot zárt a Gyöngyös, a Gyöngyöstarján, a Domoszló, az Egerszalók és a Borsodnádasd. A Detk és a Maklár nem bírt egymással. A megyei II. osztályban öt találkozót rendeztek szombaton. Megyei I. osztály, 2. forduló Egri Sportcentrum SE – Heréd LC 3-2 (1-2) Szentmarjay Tibor Városi Stadion 100 néző. Játékvezetők: Ducsai J. (Lovas N., Zsákai Zs.) ESSE: Vajandt – Dóczi, Szakál, Kerékgyártó, Podolecz (Halász), Busai, Farkas K. (Madarasi), Dorkó, Szucsik, Árvai, Montvai. Edző: Illyés Dániel Heréd: Őri – Here (Oldal), Kovács T., Kresák (Szegedi), Fehér, Szívos, Földi, Balog B., Baranyi R., Besszer, Tari Sz. Edző: Gömöri Ottó Gólszerzők: Montvai 2 (41., 90.), Halász (68.) illetve Tari Sz. 2 (9.,37.) Sárga lap: Podolecz, Szucsik, Szakál illetve Fehér, Here, Tari Sz. Kiállítva: Balog B. (Heréd, 82.) További szombati eredmények: Besenyőtelek - Gyöngyösi AK 0-2 (0-1) Gólszerzők: Nádudvari 2 (43., 49.) Heves - Egerszalók 1-3 (1-2) Gólszerzők: Csőke (36.) illetve Vámosi (12.), Hajdu (21.), Danó (59.) Detk - Maklár 2-2 (0-0) Gólszerzők: Boros (55.), Ivony A. (65.) illetve Bánka (57.), Czompa (87.) Pétervására - Borsodnádasd 1-4 (0-2) Gólszerzők: Nagy Á. (56.) illetve Halász 2 (40., 54.), Juhász (21.), Váradi (84.) Andornaktálya - Domoszló 2-3 (1-1) Gólszerzők: Szamosi (27.), Füleki (55.) illetve Gergely 2 (63., 93.), Molnár B. (38.) Nagyréde - Gyöngyöstarján 0-2 (0-1) Gólszerzők: Pethő (31.), Menyhei (76.) Kiállítva: Hajlinger B. (Nagyréde, 63.) Vasárnap rendezik: Gyöngyöshalász – Füzesabony Megyei II. osztály, 2. forduló Szombati eredmények: Zagyvaszántó - Lőrinci 2-0 (2-0) Energia SC - Mátraderecske 4-1 (3-0) Petőfibánya - Hatvani Lokomotív 0-3 (0-2) Poroszló - Egerszólát 0-3 (0-2) Apc - Boldog 1-1 (0-1) Forrás: Agriasport Fotó: Egrifoci Média