Nyolcadik helyezés a Sípmester Fesztiválon

2016. január. 12., 10:54   |

Veretlenül jutott a legjobb nyolc közé megyénk játékvezető válogatottja a Kaposvárott rendezett Országos Sípmester Fesztiválon. A kétnapos viadalon nagyon nehéz dolga volt a Farkas Ádám, Jávorszki Zoltán és Domoszlai János csapatvezetők által irányított együttesnek, hiszen a csoportküzdelmek során a címvédő Borsod-Abaúj-Zemplénnel, és az előző kiírásban elődöntőbe jutott Csongráddal került azonos ágra. Utóbbi csapat ellen 2-1-re diadalmaskodtak régiónk játékvezetői, a borsodiakkal pedig 1-1-re végeztek. A Nógrád felett aratott minimális különbségű siker, majd a Fejér elleni gólnélküli döntetlen második helyet eredményezett a csoportban. Az egyenes kieséses szakaszban igen balszerencsésnek bizonyultak a hevesi sporttársak. Győr-Moson-Sopron a negyeddöntőben büntetőkkel verte együttesünket, amely végül a nyolcadik helyen fejezte be a küzdelmet. Az Országos Sípmester Fesztivált Budapest válogatottja nyerte meg, miután a fináléban 1-0-ra legyőzte Békés megyét. A harmadik helyért zajló küzdelem során Győr-Moson-Sopron büntetőkkel múlta felül Komárom-Esztergomot. XI. Országos Sípmester Fesztivál Kaposvár B-csoport Heves - Csongrád 2-1 Gólszerzők: Mencsik L., Szigetvári M. Heves - Nógrád 1-0 Gólszerző: Mencsik L. Borsod-Abaúj-Zemplén 1-1 Gólszerző: Mencsik L. Fejér – Heves 0-0 Heves megye válogatottja csoportmásodikként a 9 pontos Nógrád mögött jutott negyeddöntőbe. Legjobb négy közé jutásért: Heves - Győr-Moson-Sopron 0-0 (büntetőkkel 2-3) 5-8. helyért: Heves - Baranya 2-4 Gólszerzők: Lovas N., Aux L. 7. helyért: Heves - Veszprém 0-1 Régiónk válogatottja a következő kerettel vett részt a tornán: Varga László, Varga Gábor, Mencsik László, Szert Balázs, Krisztián Dávid, Derda József, Györki Bence, Ducsai József, Kelemen Attila, Lovas Norbert, Aux László, Szigetvári Márk. Csapatvezetők: Farkas Ádám, Domoszlai János, Jávorszki Zoltán Játékvezetőként Szabó Imre képviselte megyénket a viadalon. FORRÁS: AGRIASPORT